Skawa Witanowice   LKS Amator Babica
Mecz Noworoczny !!!

2015-01-01, 12:00

Czas spotkania: 90 min.

Tradycyjnie już od kilku dobrych lat w Nowy Rok na murawie spotykają się drużyny LKS „AMATOR” Babica oraz LKS „SKAWA” Witanowice. Tym razem gospodarzem meczu noworocznego była drużyna Skawy. Waga i ranga spotkania nie jest duża , przede wszystkim liczy się dobra zabawa oraz wspólne spotkanie, złożenie sobie życzeń w Nowym Roku kalendarzowym.

Punktualnie o godz. 12 rozpoczął się mecz. Pierwszy kwadrans należał do drużyny gospodarzy, mocny pressing i spora liczba ataków drużyny „SKAWY” narastała. Kilkukrotnie musiał zareagować nasz golkiper, który wykazał się instynktem oraz refleksem przy 100 % sytuacjach dla rywali, oraz broniąc strzały z dystansu. Nasza ekipa stworzyła sobie kilka okazji w pierwszych 30 minutach gry, ale” celowniki były mocno poprzestawiane po sylwestrowych libacjach” i większość strzałów mijała światło bramki. Jednak jak się okazało pierwsza bramka w roku 2015 została zdobyta jeszcze w pierwszych 45 minutach gry. Dokładnie rzecz biorąc ta sztuka udała się Mikołajowi Woźniakowi, który w 35 minucie gry uderzył z rzutu wolnego. Po drodze futbolówka dostała lekkiego rykoszetu od obrońcy a bezradny bramkarz musiał wyciągać piłkę z siatki. 1:0 dla Babicy i taki stan spotkania utrzymał się do końca pierwszej połowy.

Druga odsłona spotkania rozpoczęła się niestety od straty bramki. W 46 minucie rzut karny po faulu jednego z naszych obrońców wykonuje Arek Wyzgał i doprowadza do remisu.  Wówczas nasza drużyna przejęła inicjatywę w spotkaniu, często nękając golkipera gospodarzy.  65 minuta gry rzut rożny, centra Adama Brańki, najwyżej wyskakuje Michał Woźniak i drużyna z Babicy wychodzi na prowadzenie. 75 minuta kolejny cios-dośrodkowanie z bocznej flanki Mateusza Lemparta, piłkę przyjmuje Piotr Kołodziejczyk i wyprowadza nas na 2-bramkowe prowadzenie. Obie drużyny miały w drugiej części gry sytuacje, ale licznik ostatecznie zatrzymał się na czterech. Trzy bramki autorstwa naszych piłkarzy i honorowa bramka gospodarzy.

Ostatecznym wynikiem 3: 1 dla Babicy udanie rozpoczynamy Nowy rok kalendarzowy i życzymy sobie, aby 2015 rok był jeszcze lepszy sportowo niż rok 2014.